ویروس کرونا، ویروسی که در ایران همه در مورد اون حرف می زنند ، همه ترسیدن و خیلی  افراد  نمی دانند باید چکار کنند . در این مقاله سعی کردم در مورد کرونا شرایط که به وجود آورده بیشتر صحبت کنم با Dr.dev همراه باشید چرنوبیل

ویروس کرونا اسمیه که چند روزه در صدر اخبار ایران قرار گرفته و در داخل و خارج کشور در مورد اون حرف می زنند . حرف هایی که بسی ترسناک هستند . اما واقعا داستان چیه؟ کرونا در ایران با اعلام مرگ دو تن هم وطن هایمان رسما اعلام وجود کرد، اعلام به این شکل هم بسیار عجیبه . چون ویروس کرونا دو تا سه درصد افراد را می کشه و اینکه این آمار با مرگ و میر در ایران اعلام شده نشان از به وجود آمدن یک فاجعه است ! این روز های ایران رو که می بینم عمیق به یاد سریال چرنوبیل میوفتم!!( در ابتدا اعلام کردن که میزان تشعات در چرنویل 3.2 روتنگن است ، در حالی که دستگاه های تشعشع سنج بیشترین عددی که نشان می داد 3.2 روتنگن بود . خیلی از افراد می دانستند هسته نیروگاه منفجر شده ولی ترجیح دادند دروغ بگویند . مدارس اروپا به علت تشعشع بسته شده بود در حالی که مردم در چرنوبیل داشتن زندگی عادی خودشون رو ادامه می دادند،……)

این ویروس از کی وارد ایران شده؟ ، با کدوم هواپیما وارد ایران شده؟ ، چرا قبل از اینکه چند نفر بمیرن اعلام نکردن در ایران هم افراد مبتلا به کورنا داریم؟

.سوالات مختلفی  هستند که در ذهن من مرور می شود . امیدوارم یک روز تاریخ پاسخ های این سوالات را برای ما روشن کند

خطر واقعی زمانی است که اینقدر دروغ شنیده باشی ، که بتونی حقیقت را تشخص بدی

سریال چرنوبیل

اما اگر این صحبت بگذریم و به شرایط کنونی نگاه بیندازیم  چطور می توانیم زندگی خود و خانواده خود را از کرونا حفاظت کنیم ؟

1- از کرونا پیشگیری کنیم

ویروس کرونا خطرناک است و خطر آن را جدی بگیرید  . درست است میزان مرگ به وسیله این ویروس 2 تا 3 درصد است و برای افرادی که جوان و سال هستند خطری ندارد ولی این ویروس به شدت واگیر دار است . به این معنا ممکن است شما به راحتی ویروس پشت سر بگذارید ولی به بقیه افراد خانواده منتقل کنید و شرایط بقیه خانواده مثل شما نباشد ( مسن باشند یا بیمارهای خاص مثل مشکل ریه ، قلب و سرطان داشته باشند )

راه های پیشگیری کرونا

2- نترسید !

ترس

از ویروس کرونا نترسید! خود ترس باعث کم شدن توانایی سیستم دفاعی بدن شما می شود . با رعایت نکات پیش گیری، می توانید به راحتی از کنار این مشکل بگذرید . ترس بیجا می تواند شما را به راحتی از پا در بیاورد !

3-برای کار های غیر ضروری از خانه بیرون نروید !

 

اخطار

اگر کارمند یا شاغل در ادارات هستید

مجبورید از خانه خارج شوید ، در نتیجه تمام نکات پیشگیری را رعایت کنید . اگر کارمند اداری نیستید یا دانش آموز هستند سعی کنید این چند روز فقط برای کار های ضروری از خانه خارج شوید !

اگر یک برنامه نویس هستید

به عنوان یک برنامه نویس یا فردی که شغل آی تی دارد بهتر است که سعی کنید کارهای خود را به صورت دور کاری در خانه انجام دهید. شرایط  را برای مدیر شرکت  توضیح دهید و از  آن ها بخواهید برایتان  تسک ایجاد کنند و شما آنها را در خانه انجام دهید . برای مدیریت تسک ها  می توانید  از نرم ترلو یا بالونت استفاده کنید .

اگر مدرس یا استاد هستد

یکی از دقدقه های خودم به عنوان یک مدرس این است چطور می تواند با وجود شرایط به وجود آمده کلاس های خود ادامه بدهم به طوری که لطمه  ای به مسیر یادگیری فرد ایجاد نشود و سلامت آن فرد مورد خطر قرار نگیرد

اگر مدرس هستید و کلاسی را باید برگزار کنید یا الان وسط یک دوره قرار دارید ، بهتر است کلاس خود را  تعطیل کنید.

و تا زمانی که وضعیت به حالت نورمال یا حدالقل قابل قبول  نرسیده کلاس را ادامه ندهید . اگر امکان تعطیل کردن کلاس خودتان را ندارید می توانید از پلتفرم های برگذاری وبینار مثل ایسمینار استفاده و کلاس خود را به صورت وبینار بگذار کنید !

 

اگر صاحب یک استارت آپ هستید

اگر شما یک استارت آپ هستید که در شتاب دهنده قرار  دارد . از شتاب دهنده تقاضا کنید که تا زمانی که اوضاع بهبود پیدا کنید ، جلسات و کلاس های آموزشی به تعطیل یا به حداقل میزان ممکن برساند . برنامه های تیم خود را به صورت دور کاری از طریق ترلو جلو ببرید. ( ما در زیماتک تا اطلاع ثانوی تمام جلسات حضوری را لغو کرده و تمام کار ها را از طریق ترلو  و اسکای روم جلو می بریم)

 

اگر شما مدیر یک فضای کار اشتراکی هستید

اگر شما  مدیر فضای کار اشتراکی هستید ، به علت اینکه افراد زیادی  در فضای  اشتراکی در حال کار  کردن هستند و افراد ممکن است از میز ها و صندلی های مشترکی استفاده کنند . بهتر است که بهبود شرایط فضای کار خود را تعطیل کنید ،اما اگر این امکان برای شما وجود ندارد  یک سری دستورالعمل های بهداشتی برای تمام افراد تعریف کنید و از آنها بخواهید از این دستورات پیروی کنند.

بر روی هر میز دستمال و مواد ضد عفونی کنند قرار دهید . دستور عمل هایی برای ضد عفونی کردن میز و محل کار خود به افراد بدهید تا میزان انتقال این ویروس را به حدالقل برسانید

 

کرونا کشنده نیست ، ولی به راحتی می تواند عزیزان شما را،  از شما بگیرد . با رعایت نکات بهداشتی از وقوع هر اتفاق ناگواری جلوگیری کنید . امیدوارم هیچ کدام دوستان و رفقا  دچار این ویروس نشوند ❤️

اگر راهکار دیگری هم برای جلو گیری از کرونا به نظرتا رسد با  Dr.dev در میان بگذارید !